
Tara – netaknuta priroda i čudo Srbije koje morate posetiti
Planina na kojoj se susreću magla, borovi i bajkoviti vidikovci
Planina na kojoj se susreću magla, borovi i bajkoviti vidikovci
Petrovaradinsko-koviljski rit, smešten uz obalu Dunava, predstavlja pravu prirodnu oazu u neposrednoj blizini urbanih područja. Ovaj predeo bogat močvarnim prostranstvima, mirnim rekama, i bujnim zelenilom nudi utočište mnogim biljnim i životinjskim vrstama, ali i pruža idealno mesto za sve one koji traže mir i beg od gradske vreve.
Srbija je zemlja bogata prirodnim lepotama i spektakularnim pejzažima. Od misterioznih formacija Đavolje varoši, preko vodopada Lisine, do prelepih meandara Uvca i planine Tare – svaka od ovih destinacija nudi jedinstveno iskustvo za ljubitelje prirode. Upoznajte čuda prirode koja Srbiju čine pravim rajem za istraživače i avanturiste.
ok većina turista posećuje poznate destinacije poput Zlatibora ili Tare, Srbija krije i prava mala čuda prirode – skrivena jezera koja nude spokoj i lepote netaknute prirode daleko od gužve. Otkrijte neka od njih!
Selo Gostuša, smešteno na padinama Stare planine, pravo je mesto za ljubitelje autentične prirode i tradicionalne arhitekture. Sa svojim kamenim kućama i netaknutom prirodom, ovo selo sve više privlači one koji žele da pobegnu od svakodnevice.
Ornitolozi Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, pronašli su dva nova gnezda kritično ugrožene vrste - orlova krstaša, koji su simbol sa nacionalnog grba Srbije.
Četiri stvari koje treba uraditi u martu za napredak
Da li se i vama čini da je ovo leto proletelo? Da je kraj došao brže nego što ste očekivali?
Jesen prazni parkove, jer roditelji brinu da im se deca ne prehlade tokom igre na otvorenom.
Mnogi ljudi misle da je nemoguće živeti u nerazvijenim ruralnim područjima, dok savremeni gradski život može čoveku pružiti gotovo sve što se može zamisliti.
Na listi američkog magazina Forbs našlo se i jedno mesto iz Srbije.
Manifestacija „Tour de Fruška“, namenjena ljubiteljima biciklizma, rekreacije i boravka u prirodi, održaće se od 20. do 22. maja na Fruškoj gori. Plan je da postane tradicionalna.
Viđali smo ih samo u američkim filmovima, sada se množe na srpskoj planini.
Pančić foto-piknik, održaće se u subotu 30. aprila, u Kameničkom parku. Okupljanje je u 9h ispred Departmana za biologiju i ekologiju a sve što treba poneti jeste ćebe i osveženje.
U subotu, 26. marta, na Fruškoj gori je predstavljena nova, najduža trim staza u Srbiji dugačka 5,5 kilometara. Kako je u pitanju kružni tip staze, start i cilj nalaze se na istom mestu, prekoputa Informativnog centra JP „Nacionalni park Fruška gora“. Takođe, za sve one kojima je ovo previše, postoji mogućnost izbora kraće staze jer je izgrađena i infrastruktura u formi manjeg kruga dužine 3,3 kilometra.
U toku nedavno završenog Međunarodnog zimskog popisa ptica vodenih staništa, ornitolozi, članovi i volonteri Društva za zaštitu i pročavanje ptica Srbije, zabeležili su prisustvo mnogih ptica netipičnih ili retkih u zimskom periodu za naše podneblje: ražanj, gak, crvena lunja, zlatni vivak, crvena čaplja i među njima i jedna od najkrupnijih ptica u Srbiji – kudravi nesit, najveći u porodici nesita, u narodu poznatoj i kao pelikani.
Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije od 08. do 30. januara organizuje i sprovodi Međunarodni popis ptica vodenih staništa.