SVANULO KUPCIMA Drva pred ovu grejnu sezonu jeftinija za oko 1.000, a pelet za čak 10.000 dinara (FOTO)

17:00

Aktuelno 0

Iako vam je prethodnih godina za ogrev tokom zime trebalo pravo malo bogatstvo, ove sezone situacija je drugačija i to u korist kupaca. Potražnja je slabija, ponuda velika stoga je došlo i do pada u cenama.

drvo za ogrev
Rina

- Drva su sada sa 8.000 dinara spala na 7.500, na pijacu. Najviše se traže bukva i cer ali slabo ko kupuje suva drva, većinom uzimaju sirova, jer računaju da će manje potrošiti, kaže za RINU prodavac drva Dragoljub Nikolić.

Ni na stovarištima situacija nije u mnogo čemu različita. U ponudi se nalazi nekoliko sorti drveta, uglja domaćeg i pljevaljskog kao i peleta. Poslednje tri, četiri zime su bile dosta tople, pa se sada kako kažu prodavci, faktički radi dopuna. Ljudi koji su kupovali po desetak metara drva, sada kupuju po pet. Većina je zadržala neku količinu i sada samo dokupuju.

- Cena za kubni metar drveta na stovarištu je 7.000 dinara, a usluga struganja i cepanja je 1.000 dinara, tako da je istrugan, iscepan i dovežen na adresu, kubik 8.000 dinara. Cena drva po kubiku je 1.000 dinara jefitnija u odnosu na prošlu godinu, a u odnosu na pretprošlu godinu skoro i 3.000. Što se tiče sortimenta drveta, cena je ista”, rekao je vlasnik stovarišta Miroslav Milošević.

Najveću uštedu u odnosu na prošle sezone ostvariće oni koji svoje domaćinstvo greju na pelet jer je cena ovog ogrevnog derivate manja za oko 10.000 dinara.

- Tona peleta košta 25.000 dinara, sa prevozom na adresu. Pelet je možda i njaviše pojeftinio od svog ogreva i jeftiniji je za 10.000 po toni, a možda i više”, kaže Milošević i dodaje da kod njega na stovarištu ali i na mestima sa kojih on nabavlja pelet nema nestašice ovog derivata.

sneg

Težak sneg obarao drveće, registrovano nekoliko stotina kvarova na elektro-mreži: Na terenu angažovano 155 ekipa, ulažu napore da svi meštani što pre dobiju struju

Aktuelno

20:00

22 novembar, 2024

Sve raspoložive ekipe Elektrodistribucije Srbije su intenzivno i bez prekida radile na saniranju kvarova na distributivnoj mreži, izazvanih nevremenom praćenim olujnim vetrom i teškim, vlažnim snegom, koje je pogodilo Srbiju. Najveći broj kvarova registrovan je na teritorijama Raškog, Zlatiborskog, Jablaničkog i Moravičkog okruga.

Komentari(0)

Loading