Najmlađa i jedna od najlekovitijih banja u Srbiji: Voda "Termalne Rivijere" leči razne bolesti
Ukoliko ste se pitali gde da provedete vikend ili odmor, imamo predlog za vas, Bogatić i kompleks "Termalne Rivijere“, banja koju rado posećuju i domaći ali i inostrani gosti, a razloga je mnogo.

Osim što ćete se odmoriti, ovo mesto lek je za mnoge boljke koje vas muče.
Kompleks "Termalne Rivijere“ koristi izuzetno kvalitetne izvore vode temperature 70 stepeni, koje se rashlađuju u zavisnosti od potreba i godišnjih doba a koje svojim hemijskim sastavom i temperaturom stvaraju izuzetan hidrotermički, hidrohemijski i hidromehanički efekat na posetioce.
Banjska voda od 70 stepeni pogodna je za lumbago, spondilozu, kožne bolesti, astmu i mnoga druga.
Lekovito dejstvo
Prema hemijskom sastavu i po karakteristikama banjska voda pripada grupi oligomineralnih sulfidnih homeotermi.
Zahvaljujući temperaturi i hemijskom sastavu ova voda se, prema nalazima Instituta za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju Republike Srbije, kao i NU Instituta za hemiju, tehnologiju i metalurgiju Univerziteta u Beogradu, može uspešno koristiti i u terapijske svrhe kao dopunsko sredstvo pri lečenju zapaljenskog reumatizma (reumatoidni artritis, Behtrevljeva bol), ekstraartikularnog reumatizma (fibrioziti, mioziti, panikuliti, tendiniti), posledica trauma i stanja posle preloma kostiju i hirurških intervencija na koštanom sistemu.
U poslednjih 5 godina, Termalna Rivijera je ugostila preko 200.000 posetioca, a posebno je povećan veliki porast gostiju u poslednje dve godine.

Mesta koja gutaju zvuke: Gde u Srbiji tišina nije prazna, već sveta
Postoje tačke na mapi Srbije gde ni korak ne odjekne, ni vetar se ne čuje – a narod veruje da se tamo “čuje ono što je u tebi”
PROHOR PČINJSKI STARIJI I OD HILANDARA: Pravi i jedini stub i čuvar zakona hrišćanskog i imena srpskoga
Manastir Prepodobnog Prohora Pčinjskog, koji se nalazi 30 kilometara južno od Vranja, danas obeležava 950 godina postojanja i sedam vekova od upokojenja kralja Milutina, koji ga je u 14. veku obnovio.

PORED OVOG SVETOG BORA U MANASTIRU NIKOLJE USLIŠENE SU MNOGE MOLITVE: Štiti ga majka Božija, a evo šta treba da uradite
Verovanje u moć drveća staro je koliko i čovečanstvo. Nekad su se i njima podizali hramovi, a ljudi su se molili za zdravlje i sreću.

Jezera koja nikada ne miruju: Tajne voda koje ne znaju da ćute
U Srbiji postoje jezera koja su stalno u pokretu – narod kaže da nisu obična, već “živa”

Planine koje se ujutru pune maglom odozdo: Kad zemlja diše, a nebo ćuti
Rtanj, Stara planina i Tupižnica – mesta gde magla ne dolazi odozgo, već izbija iz zemlje kao da planina ima dušu
Komentari(0)