JEDNA OD NAJLEPŠIH BANJA U SRBIJI NUDI LEKOVITE IZVORE: Tretiraju se razne bolesti, imaju vrsne lekare, a cene smeštaja minimalne!
Banja Junaković jedna je od najlepših banja u Srbiji, a mnogi je nazivaju biserom Vojvodine. Nalazi se nedaleko od Apatina, poznata je po svojim prirodnim lepotama i lekovitosti, a cene smeštaja su vrlo pristupačne.

Smatra se da je Banja Junaković dobila ime po porodici Junaković, u čijem je vlasništvu bila istoimena šuma, a postoji i verovanje da je ime dobila u slavu junaka koji su se borili u ovom kraju, koji i danas nosi sećanja na borbenu istoriju. Smeštena je na 86 metara nadmorske visine, a karakteriše je blaga kontinentalna klima.
Prvi lekoviti izvori otkriveni su davne 1914. godine i to u Budimpešti. Rezultati koji su dobijeni ispitivanjem potvrdili su izuzetan kvalitet i lekoviti sastav vode. Tada su je uporedili sa vodama čuvenih termi Karlovih Vari u Češkoj, Harkanja u Mađarskoj.
Prvi uzorci vode poslati iz sela Prigrevica, nakon čega je baš tu osnovana i prva omanja banja. To su bili prvi počeci banjskih lečilišta u krajevima Severne Srbije. Temperatura vode dostiže do 50 stepeni. S obzirom na potencijal Banje Junaković, otpočeto je i sa razvojem turizma osamdesetih godina prošlog veka počela je izgradnja rehabilitacio-rekreacionog centra, a početkom dvehiljaditih izgrađen je i novi deo.
Cene smeštaja u Banji Junaković
Banja Junaković nudi bogatu ponudu smeštaja. U ponudi su noćenje sa doručkom, pun pansion i polupansion. Cena prenoćišta ne prelazi 4.750 dinara.
Sobe su podeljene u dva bloka, a to su blok A i blok B. Cene su nešto pristupačnije u bloku A. Razlikuju se i u zavisnosti da li ste odabrali noćenje samo sa doručkom, pun pansion ili polupansion.
Smeštaj u bloku A za dve osobe, sa doručkom iznosi 4.300 dinara, dok noćenje sa doručkom i večerom iznosi 4.500 dinara.
U bloku B noćenje sa večerom i doručkom košta 4.100 dinara, dok je noćenje sa doručkom u bloku A 3.500 dinara. Deca do sedam godina ne plaćaju ništa, dok je za decu od sedam do 12 godina odobren popust od 50 odsto.
U rehabilitacionom centru Banje Junaković odobren je i popust od 30 odsto za treću osobu.
Bolesti koje se leče i tretiraju u Banji Junaković
Banja Junaković specijalizovana je i opremljena savremenim aparatima za tretiranje velikog spektra oboljenja. U zdravstvenom centru „Banja Junaković“ rade stručna lica, i obavljaju se profesionalni lekarski pregledi.
Bolesti koje se najčešće tretiraju su:
Sve vrste reumatskih oboljenja (degenerativni, hronični, zapaljivi…);
Neurološka oboljenja (anomalije nervnog sistema, bolesti perifernog i centralnog motornog neurona…);
Ginekološki problemi ( sterilitet, postoperativna stanja, stanja nakon upala…);
Ortopedska oboljenja (problemi sa kostima i zglobovima, traumatska stanja nakon povreda/preloma, postoperativna stanja kostiju i zglobova, deformacije kičmenog stuba i ekstremiteta, problemi sa leđima, sportske povrede…);
Oboljenja respiratornog sistema (upale grla i dušnika, spastični bronhitis, astma…).
Pod specijalističkim pregledom u „Banji Junaković“ podrazumeva se više usluga, među kojima su i: uzimanje anamneze pacijenta, pregledi i analize prema potrebi, zatim određivanje adekvatne terapije. Terapije koje se primenjuju ovde su: hidroterapija, fizikalna-kinezi terapija, elektroterapija, laseroterpaija, termo-terapija, magneto-terapija, manuelna masaža, akupunktura i krioterapija.
(Banje u Srbiji)

MUZEJ RAKIJE U ČAČKU: Ima i prepečenicu iz Drugog svetskog rata, a Cane otkriva zašto je srpska šljivovica bolja od viskija FOTO
Srpska šljivovica mogla bi se naći na UNESKO listi nematerijalnog kulturnog nasleđa, a nadaleko je poznato da se najbolja prepečinica, ljuta i mučenica, kako još nazivaju šljivovicu, pravi u Šumadiji.

U OVOM MIRNOM KRAJU SRBI SU NEKADA KOVALI ORUŽJE ZA BORBU PROTIV TURAKA: Selo Štitkovo je muzej na otvorenom koji čuva tradiciju
Ušuškano na padinama Zlatara novovaroško selo Štitkovo svojvrsan je muzej na otvorenom.

JEZIVA LEGENDA VEZANA JE ZA DREVNI SRPSKI MANASTIR Vojnici su probijali prugu i otkrili mesto gde je brutalno usmrćeno 12 nevesti
Manastir Svete Petke, poznat i kao Iverica, srednjovekovni je srpski manastir u Niškoj Banji na oko 20 kilometara istočno od Niša prema Pirotu.

Ni nacisti ni Turci mu nisu ništa mogli! Manastir gde Srbi čuvaju mošti 3 svetitelja, a izvor Svete vode još teče
U određenim istorijskim periodima je manastir Radovašnica bio pljačkan, paljen i rušen, ali je opstao do današnjih dana

Narodno predanje koje prati manastir Zaova: Da zavist može svašta loše da učini, dokaz je i narodna pesma
Narodno predanje koje prati manastir Zaova, smeštenog između Toponice i Velikog Sela, u Braničevskom okrugu, vrlo je zanimljivo.
Komentari(0)