Kladovo - U Luku Kladovo počeli su da pristaju veliki rečni kruzeri, sa mnogobrojnim turistima. U proteklih deset dana, dva rečna turistička broda, sa 296 turista, pristala su u kladovsku luku i najavila veliki turistički procvat ovog grada. U toku ove godine očekuje se 8 kruzera, sa preko 1200 turista u Kladovu. Predsednik opštine Kladovo Saša Nikolić ističe da je dolazak rečnih kruzera sa velikim brojem turista najbolja potvrda da je Kladovo prepoznato kao značajna turistička destinacija, i u međunarodnim okvirima.
„Građani Kladova su čekali 40 godina da neki od kruzera sa velikim brojem turista koji prolaze Dunavom pristanu i u našu luku, da obiđu grad, budu naši gosti, i evo, konačno možemo reći da smo to uspeli. To zaista jeste najbolja potvrda svih napora i aktivnosti lokalne samouprave u cilju podizanja turističke ponude opštine Kladovo, na visok nivo koji zadovoljava sve međunarodne standarde. Imamo dobru saradnju i komunikaciju sa lučkim operaterom Đerdap uslugama, naša turistička organizacija pripremila je bogat program i sadržaj turistima koji dolaze, uz obilazak tvrđave Fetislam, HE Đerdap, manastira u selu Manastirica, a lokalni ugostitelji pobrinuli su se da i uživanje u gastronomskim specijalitetima ovog kraja bude nezaobilazni deo boravka stranih turista u našem gradu. Sve to,uz tradicionalno gostoprimstvo naših sugrađana, sasvim sigurno, obezbediće prijatan boravak svim turistima koji pristanu u naš grad“ ističe Nikolić.
Prema podacima Turističke organizacije Srbije, među najposećenijim turističkim destinacijama u Srbiji, u 2023.godini, u oblasti seoskog turizma, nalazi se i opština Kladovo. Kladovo ima izuzetne turističke kapacitete, grad je izuzetno uređen i čist, pun zelenih i parkovskih površina, šetališta pored reke i jezera, dva moderna hotela, veliki broj kvalitetnih individualnih turističkih objekata, značajan broj kulturno- istorijskih spomenika, prirodne lepote, tvrđavu Fetislam. Sve to, uz planske mere i aktivnosti lokalne samouprave na čelu sa predsednikom Nikolićem u osnaživanju turističke privrede, doprineli su značajnom unapređenju nivoa turizma u opštini. Ugostiteljski objekti su puni, hoteli i individualni turistički kapaciteti skoro uvek popunjeni.
„Izuzetno sam ponosan na to što će u istoriji ostati zapisano da je u našem mandatu turizam u Kladovu podignut na najviši nivo u istoriji grada i opštine,da konačno veliki turistički brodovi pristaju u našu luku, da je tvrđava Fetislam konačno rekonstruisana, da imamo najveći broj turista u istoriji, najveći broj noćenja u gradu...Veliki smo trud uložili u podizanje turističke privrede, imamo podršku Vlade Srbije, resornih ministarstava, i to se vraća“ ističe Nikolić.
Izvor/Rina
Pročitajte još:
Ova banja je biser Podrinja, u njoj su boravili kraljevi: Njen simbol je park koji je jedan od najlepših u Srbiji
U lepotama Banje Koviljače, između ostalih, uživali su i Dositej Obradović i Vuk Karadžić
U blizini prve prestonice Stefana Nemanje nalazi se idealna banja za vikend beg: Nudi odmor za sva čula (FOTO)
Kuršumlijska banja je nekada bila poznata i kao Košanička banja, Čoban banja i Prepolaška banja
Došli ste sa odmora, a već ste umorni: Evo gde možete da odete za vikend, bajkovita mesta u Srbiji, RAJ NA ZEMLJI!
Prelepa mesta koja možete posetiti u Srbiji!
VEKOVNA MISTERIJA PLANINE JELICE: Legenda o devojci koja je skočila u provaliju jer nije htela da se uda za Turčina
Prirodna granica između Dragačeva i Čačka jeste planina Jelica.
Deliblatska peščara – pustinja u srcu Banata, poznata kao evropska Sahara
Deliblatska peščara, poznata i kao "evropska Sahara," jedno je od najneobičnijih prirodnih čuda u Srbiji. Ovaj jedinstveni peskoviti prostor, smešten u jugoistočnom delu Vojvodine, prostire se na preko 300 kvadratnih kilometara i predstavlja najveću peščanu površinu u Evropi. Deliblatska peščara nije samo pesak – ona je dom retkim biljnim i životinjskim vrstama, stanište mnogim pticama, a njeni pejzaži nude neverovatan kontrast između pustinjske i šumske flore i faune.
Komentari(0)