I U POSTSEZONI NASTAVLJA SA RADOM Neprikosnovena kraljica srpskog turizma od septembra ima promenjen red vožnje
Gold gondola na Zlatiboru i ove letnje sezone bila je jedna od najposećenijih turističkih atrakcija u Srbiji.

Od centra planine do vrha Tornika prevezlo se na hiljade putnika, a mnogi putnici iskoristili su da na međustanici n Ribničkom jezeru naprave pauzu i uživaju u nestvarnoj prirodi. Od ovog ponedeljka Gold gondola prevoziće putnike po izmenjenom rasporedu.
"Gold gondola će raditi od 10 do 16 časova, kada su radni dani u pitanju. Poslednja vožnja sa Tornika biće u 17 časova. Subotom i nedeljom radno vreme će biti od 9 do 16:30, dok će poslednja vožnja sa Tornika biti od 17:30", saopšteno je iz ovogJavnog preduzeća.
Možda vas zanima:

NAJVEĆA TURISTIČKA ATRAKCIJA NEĆE RADITI DO KRAJA JUNA Instalira se i testira novih 18 kabina koje stižu iz Francuske (FOTO)
Najveća turistička atrakcija u Srbiji Gold Gondola na Zlatiboru u narednom periodu dočekaće nove putnike u proširenom sastavu.

ZNAČAJ I LEPOTE SRPSKE PLANINE Mesto gde će se vaš organizam rehabilitovati i očarati svojim bajkovitim pejzažima! (FOTO) (VIDEO)
Na sam pomen turizma u Srbiji, planina Zlatibor ubedljivo je na tronu najatraktivnijih destinacija i iz godine u godinu obara sve rekorde posećenosti.
Zlatiborci ne planiraju da se na ovome zaustave. Namera im je da od međustanice u Ribnici grade još jedan krak gondole i to prema vrhu Čigota koji će biti dug oko 4,5 kilometara.
Pored toga najavljena je izgradnja krakova gondole od Zlatibora ka Pribojskoj banji i Mokroj Gori. Gold gondola, turistički projekat decenije na Zlatiboru, za koji je izdvojeno 13 miliona evra jedan je od kapitalnih investicionih projekata Opštine Čajetina, iz čijeg budžeta su opredeljena sva sredstva.Gold gondola na Zlatiboru i ove letnje sezone bila je jedna od najposećenijih turističkih atrakcija u Srbiji. Od centra planine do vrha Tornika prevezlo se na hiljade putnika, a mnogi putnici iskoristili su da na međustanici n Ribničkom jezeru naprave pauzu i uživaju u nestvarnoj prirodi. Od ovog ponedeljka Gold gondola prevoziće putnike po izmenjenom rasporedu.
"Gold gondola će raditi od 10 do 16 časova, kada su radni dani u pitanju. Poslednja vožnja sa Tornika biće u 17 časova. Subotom i nedeljom radno vreme će biti od 9 do 16:30, dok će poslednja vožnja sa Tornika biti od 17:30", saopšteno je iz ovog javnog preduzeća.
Zlatiborci ne planiraju da se na ovome zaustave. Namera im je da od međustanice u Ribnici grade još jedan krak gondole i to prema vrhu Čigota koji će biti dug oko 4,5 kilometara.
Pored toga najavljena je izgradnja krakova gondole od Zlatibora ka Pribojskoj banji i Mokroj Gori. Gold gondola, turistički projekat decenije na Zlatiboru, za koji je izdvojeno 13 miliona evra jedan je od kapitalnih investicionih projekata Opštine Čajetina, iz čijeg budžeta su opredeljena sva sredstva.

Zbog horor legende o jednoj porodici, manastir u Srbiji nazvan Zaova, a ima i Sisojevac: Ovako su dobili imena
Ako vam kažemo "zaova" ili "pustinja", naravno da ćete prvo pomisliti na familijarnu relaciju odnosno geografski pojam.

MUZEJ RAKIJE U ČAČKU: Ima i prepečenicu iz Drugog svetskog rata, a Cane otkriva zašto je srpska šljivovica bolja od viskija FOTO
Srpska šljivovica mogla bi se naći na UNESKO listi nematerijalnog kulturnog nasleđa, a nadaleko je poznato da se najbolja prepečinica, ljuta i mučenica, kako još nazivaju šljivovicu, pravi u Šumadiji.

U OVOM MIRNOM KRAJU SRBI SU NEKADA KOVALI ORUŽJE ZA BORBU PROTIV TURAKA: Selo Štitkovo je muzej na otvorenom koji čuva tradiciju
Ušuškano na padinama Zlatara novovaroško selo Štitkovo svojvrsan je muzej na otvorenom.

JEZIVA LEGENDA VEZANA JE ZA DREVNI SRPSKI MANASTIR Vojnici su probijali prugu i otkrili mesto gde je brutalno usmrćeno 12 nevesti
Manastir Svete Petke, poznat i kao Iverica, srednjovekovni je srpski manastir u Niškoj Banji na oko 20 kilometara istočno od Niša prema Pirotu.

Ni nacisti ni Turci mu nisu ništa mogli! Manastir gde Srbi čuvaju mošti 3 svetitelja, a izvor Svete vode još teče
U određenim istorijskim periodima je manastir Radovašnica bio pljačkan, paljen i rušen, ali je opstao do današnjih dana
Komentari(0)