ODGOVOR KOJI JE PODELIO SRBIJU Takmičarka u poznatom kvizu dala je (ne)tačan odgovor na ovo pitanje, a onda se internet "zapalio" (VIDEO)

Miloš Milenović

18:00

Zanimljivosti 0

Takmičarka u kvizu „Najslabija karika“ dobila je pitanje da završi naziv pesme „Usne vrele“.

Najslabija karika
Printscreen/TV Prva

 

Kad čujete stih „Usne vrele...“, na šta prvo pomislite? Takmičarka u kvizu je dala netačan odgovor, ali i otvorila debatu na internetu.

Takmičarka u kvizu „Najslabija karika“ dobila je pitanje da završi naziv pesme „Usne vrele“. Umesto tačnog odgovora koji je glasio „višnje“ ona je nastavila sa „kao žar“, što je pesma pokojnog narodnog pevača Nina Rešića, piše citymagazine.

Možda vas zanima:

Možda vas zanima:

Možda vas zanima:

Na zaprepašćenje voditelje Nikole Koje nije dala tačan odgovor, a kasnije je i rekla kako više preferira Nina od Džonija Štulića.

Samim tim što je pogrešila odgovor pokrenula je i debatu u kojoj su mnogi to što preferira narodnjake i Nina više nego Štulića videli kao još jedan ekser u kovčegu kulture i moralnih vrednosti današanje omladine.

„I smejem se, smejem se, a plakala bih“; „Ovakva deca su produkt dobrovoljaca osvajačkih ratova“; „Ne vredi Nikola, izgubljena je bitka, malo nas je ostalo“ su komentari ekipe koja osuđuje ovakav muzički ukus.

Sa druge strane, mnogo je i onih koji brani devojku a osuđuju elitizam:

„Kakav odvratan elitizam, znaci šta nije po Vašim merilima vrednostima odmah je belo smeće“; „Opet mislite da ste bolji od drugih jer slušate drugu vrstu muzike“ ; „Više bih se zabrinuo da mlada osoba zna pesme izlapelog pustinjaka koji je poslednji put bio relevantan osamdesetih“ samo su neki od komenara iz „usne vrele kao žar“ tabora.

Džozefin (Džo) Vajthed

Bogata Kanađanka borila se u srpskoj vojsci kao muško: Na ratište došla kao dobrovoljac sa samo 22 godine, a pucala je bolje od muškaraca

Zanimljivosti

14:00

2 jul, 2025

Kako je krenula okupacija, tako su se njena spretnost sa oružjem i veštine na otvorenom pokazale vitalnijim nego ikada ranije. Kako su se često nalazile na meti krađa očajnih meštana, ratnih zarobljenika i neprijatelja, bolnice za škotske žene regrutovale su Vajthedovu kao "čuvarku" kako bi sprečila svakodnevne pljačke resursa i zaliha.

Komentari(0)

Loading