SVETSKI POZNAT MUZIČAR ZALJUBLJENIK U RAKIJU Istraživao je Balkan i njegovu kulturu dok nije došao na ideju da napravi i on proizvod ovog tipa (VIDEO)

Jelena Vamović

16:00

Zanimljivosti 0

Kako se Bill Gould zaljubio u srpsku rakiju i odlučio da napravi “Yebiga”?

SVETSKI POZNAT MUZIČAR ZALJUBLJENIK U RAKIJU Istraživao je Balkan i njegovu kulturu dok nije došao na ideju da napravi i on proizvod ovog tipa (VIDEO)
Printscreen/Bill Gould

Basista benda Faith No More, proizvodi svoju rakiju pod nazivom “Yebiga”.

Budući da je bend obišao svet na svojim turnejama, između ostalog i Balkan, Bilija je jako zainteresovala kultura sa ovog podneblja, kao i ostale članove, setimo se samo da je pevač grupe Majk Paton otpevao „Ajde Jano“ na Egzitu.

“Mnogi ovo ne znaju, ali idući na turneje i putujući decenijama po Balkanu postao sam veoma privržen poznatom alkoholnom piću koje se zove rakija.

Možda vas zanima:

Možda vas zanima:

Možda vas zanima:

Možda vas zanima:

Možda vas zanima:

U toj oblasti se pravila vekovima, ali se čini da većina ljudi u Americi ne znaju za nju; i ako znaju, izgleda da su upoznati samo sa gadnim stvarima.

Na Balkan sam dolazio sigurno 30-40 puta. Išao sam na turneje sa bendom, boravio u kućama naših fanova, spavao na podovima. I svi su imali neku dedinu rakiju.“

Inspiraciju za ime, kako tvrdi, Bill nije našao u psovci što bi se moglo pretpostaviti, već u rečenici koja se u Srbiji i na Balkanu koristi u onom specifičnom trenutku kada Vam je suviše dobro da bi pošli nekuda kuda ste planirali samo koji minut ranije. Dakle, ništa više nije toliko važno, nema žurbe ni nervoze, jer ispred sebe, na stolu, u ruci, imam… Rakiju!

Izvor: Radioaktivni komarac

Džozefin (Džo) Vajthed

Bogata Kanađanka borila se u srpskoj vojsci kao muško: Na ratište došla kao dobrovoljac sa samo 22 godine, a pucala je bolje od muškaraca

Zanimljivosti

14:00

2 jul, 2025

Kako je krenula okupacija, tako su se njena spretnost sa oružjem i veštine na otvorenom pokazale vitalnijim nego ikada ranije. Kako su se često nalazile na meti krađa očajnih meštana, ratnih zarobljenika i neprijatelja, bolnice za škotske žene regrutovale su Vajthedovu kao "čuvarku" kako bi sprečila svakodnevne pljačke resursa i zaliha.

Komentari(0)

Loading