IZNENADIĆETE SE Evo kako je Čkalja dobio nadimak po kome ga je znala cela Jugoslavija
Miodrag Petrović Čkalja, jedno od najistaknutijih lica srpske komedije, svojim je talentom, šarmom i nepogrešivim smislom za humor uspeo da osvoji srca generacija.

Rođen u Kruševcu 1924. godine, Čkalja je svoj nadimak dobio još kao dečak, dok je sa prijateljima išao na pecanje, želeći da potraži od druga štap, rekao je „čkalja“ umesto „čaklja“. Tako su druga deca počela da ga zovu Čkalja, ne sluteći da će vremenom postati glumačka legenda Jugoslavije.
Iako nikada nije završio Fakultet dramskih umetnosti, to ga nije sprečilo da postigne ogromnu popularnost i poštovanje među kolegama i publikom. Njegove glumačke veštine bile su toliko impresivne da su mu omogućile da se istakne u brojnim serijama i filmovima.
Čkalja je bio pravi majstor improvizacije, a njegova sposobnost da publiku opčini i nasmeje bila je neponovljiva. Posebno je poznat po svojim ulogama u serijama koje su postale kultne, poput "Kamiondžija", gde je igrao sa Pavlom Vuisićem, bio je to duo koji je ušao u legendu naše kinematografije.
Printscreen/Youtube
Bez obzira na svoju slavu, Čkalja je ostao skroman i pristupačan svojoj publici tokom celog života. Obeležje u vidu spomen-ploče koje mu je posvećeno, nalazi se u Resavskoj ulici u Beogradu, gde je živeo poslednjih 30 godina svog života.
Ostavio je dubok trag u srpskoj kulturi. Umro je 2003. godine ali njegove šale i danas se čuju u našim domovima kroz brojne serije i filmove.

PRE JEDNOG VEKA: Srbija je imala najviše STOGODIŠNJAKA na svetu, a evo šta su tada pisali o nama!
Da li smo pre jednog veka držali svetski rekord u dugovečnosti? Srbija je 1915. smatrana zemljom stogodišnjaka.Ako je verovati tadašnjim američkim novinama, u Srbiji je pre jednog veka živelo 575 stanovnika starijih od 100 godina – tri i po puta više nego danas.

SRBI SU NA PROSTORU LUGANSKA I DONJECKA IMALI SVOJE DVE DRŽAVE Dva Jovana povela su Srbe u seobe, pa postali KRVNI NEPRIJATELJI!
Kriza u Ukrajini tema je koja interesuje ceo svet. Sve oči uprte su u poteze Rusije, NATO pakta, međunarodne zajednice, Ukrajine i svih ostalih bitnih političkih faktora u svetu.

Kad su kneza Mihaila iskasapili na Košutnjaku, on je došao da se uveri da je mrtav: Lovci na njegovu glavu spremili su odmazdu, a ceh je platio Karađorđev sin
Gotovo sva ubistva srpskih državnika povezuje jedna činjenica, a to je da su pred atentat kao po pravilu svi oni ostajali bez podrške velikih sila. Pošto nije bilo nijedne od tih najmoćnijih država koja bi ih zaštitila, oni bi bili prepušteni određenim činiocima unutar zemlje, koji su ionako želeli njihovo uklanjanje.

Rusi su neko vreme u Beogradu, ali na ovih 10 stvari nikako ne mogu da se naviknu: To ne postoji čak ni u Rusiji
Bez obzira koliko dugo žive u našoj zemlji, Rusi su i dalje šokirani zbog ovih 10 stvari!

Glava mu bila iskasapljena, njegovo krvavo odelo i danas se čuva: Za atentat na kneza Mihaila osuđen je i Karađorđev sin, a ovo su mu bile poslednje reči
Mnogima je bilo u interesu da Mihailo bude ubijen. Engleskoj koja je bila protiv samostalnosti Srbije, Austriji koja je u Srbiji videla prepreku ka širenju na Bosnu i Hercegovinu, kao i zbog saveza koji je Mihailo sklopio sa Mađarima neposredno pre atentata.
Komentari(0)