Apolon se vraća kući, beloglavom supu se izgubio svaki trag u Izraelu ali sada je snimljen u Bugarskoj
Uplašili smo se da nije stradao u Pojasu Gaze
Uplašili smo se da nije stradao u Pojasu Gaze
Možda u Sjenici tokom zime meteorolozi beleže rekordno niske temperature u Srbiji, ali njene prirodne lepote su nešto zbog čega svake godine postaje primamljivija sve većem broju turista
Srpska priroda ima mnogo prelepih vidika, tako da je teško izabrati samo jedan kao najlepši. Međutim, neki od najpoznatijih vidika u Srbiji uključuju:
Veliku svetinju Hilandar posećuju beloglavi supovi, što je i logično jer oni predstavljaju simbol Srbije.
Ove ptice imaju samo jednog partnera tokom života
Danima ga viđaju u centru Priboja: Ovaj lepotan se izgubio, građani se plaše da ne završi u zamrzivaču ili pod točkovima nečijeg automobila
Nakon više od godinu dana lutanja po Bliskom istoku, Jefimija se konačno vratila u Srbiju.
Karakteristični meandri Uvca nalaze se na mnogim razglednicama i blogovima koji predstavljaju Srbiju
Vode su jedno od najvećih prirodnih bogatstava Srbije, jer mnogobrojne reke, jezera i lekovite banje krase svaki njen kutak.
Prirodni rezervat Uvac prava je riznica najlepšeg prirodnog bogatstva u Srbiji. Svima vidljivi biseri su veličanstvena jezera koja iz godine u godinu privlače sve veći broj posetilaca, na stenovitim obalama gnezde se beloglavi supovi.
Najnizvodnije jezero na Uvcu je Radoinjsko jezero i sastavni je deo Specijalnog rezervata prirode „Uvac“, prirodnog dobra prve kategorije, od izuzetnog značaja za Republiku Srbiju.
Pregrađivanjem reke Uvac kod mesta Kokin Brod, za potrebe izgradnje hidroelektrane, nastalo je istoimeno jezero, koje se još naziva i Zlatarsko.
Može vam biti usputna stanica, a možda poželite da se zauvek skrasite negde na obali Radoinjskog jezera, da uživate u letu beloglavog supa i učite se gostoprimstvu od Radoinjaca
Kanjon Uvca na jugozapadu Srbije nadaleko je poznat po svojim meandrima, a slike te neverovatne lepote već godinama obilaze svet.
Ušačka pećina je pećina koja se nalazi u jugozapadnoj Srbiji, u zaseoku Ušak, delu doline Ušačkog potoka, leve pritoke Uvca.
Najviše beloglavih supova na teritoriji Srbije nalazi se u Specijalnom rezervatu prirode Uvac i u kanjonu Trešnjice. Fondacija za zaštitu ptica grabljivica je sačinila program mera zaštite beloglavog supa 1991. godine i danas je kolonija ovih ptica grabljivica uvećana za više od 20 puta i spasene su od izumiranja.