Sve žene u Jugoslaviji ludele su za njim, sanjale su da ga zavedu: Slovio je za najboljeg frajera, sad kažu da je propao
Glumac Dušan Vojnović ima 72 godine, izgelda fenomenalno, ali mnogi ne povezuju da je to isti onaj glumac kojeg smo obožavali u partizanskim filmovima.

Glumac Dušan Vojnović bio je odraz prave muške lepote, postojan i ozbiljan. Prve uloge je ostvario u partizanskim filmovima, a kasnije se pojavljivao u sličnim žarnovima.
Najviše ga pamtimo po ulogama u filmovima "Užička republika", "Drugarčine", "Dvoboj za južnu prugu", "Posao na određeno vreme", serijama "Vojnici" i "Šesta brzina".
Svojom pojavom i glumom mnoge je ostavio bez daha i ostao u sećanju iako ga godinama nismo viđali. Poslednja uloga po kojog ga pamtimo je u filmu "Treća sreća" iz 1995. godine gde je glumio "opasnog momka" po imenu Nik.
Dugo su se ljubiteji filma pitali gde je nestao, a onda nas je Dušan sve iznenadio svojim povratkom u seriji “Crna svadba”.
Mnogi ga nisu prepoznali, s obzirom na to da danas ima 72 godinu i da ga dugo nije bilo, ali iskusnom oku fimofila nije mogao da promakne.
Vojnović se pojavio kao Sekulović, šef inspektora Petra koga igra Uliks Fehmiju.
Zašto je Jerotić verovao da sve bolesti potiču iz duše i uma
Vladeta Jerotić nas je svojim radom neprestano podsećao da zdravlje ne obuhvata samo fizičko stanje, već i duševno blagostanje. Smatrao je da su psihosomatske bolesti temelj gotovo svih zdravstvenih problema – od obične prehlade do najtežih oboljenja.

Crkva i njeni vernici dans slave SVETU VELIKOMUČENICU IRINU: Ove običaje obavezno ispoštujte danas i izgovorite ove reči
Srpska pravoslavna crkva slavi je 5. maja po crkvenom, a 18. maja po gregorijanskom kalendaru.

„MRTVA VODA“ IZ HOMOLJA: Kakva je moć legendarnih izvora koje je narod nazivao „mrtvom vodom“?
U Homoljskim planinama, oblasti poznatoj po bogatom folkloru i mističnim pričama, nalaze se posebni izvori vode koje narod vekovima naziva „mrtvom vodom“. Suprotno nazivu, ova voda smatrana je lekovitom i imala je važno mesto u tradicionalnoj narodnoj medicini, kao i u brojnim magijskim ritualima ovog kraja.

TAJNI RECEPT MANASTIRSKIH MELEMA: Kako su srpski monasi čuvali znanje o lekovitim biljkama?
U srpskim manastirima vekovima su se čuvali recepti za lekovite meleme napravljene od raznih biljaka. Monasi su posedovali duboko znanje o lekovitosti bilja, a njihove recepture bile su strogo čuvane tajne, koje su prenošene samo od odabranih starijih monaha na mlađe.

ZABORAVLJENO SRPSKO „SVETO DRVO“: Zašto su naši preci verovali da brekinja štiti od groma?
Iako danas gotovo zaboravljena, brekinja je nekada u srpskoj narodnoj tradiciji imala poseban status „svetog drveta“, koje se smatralo zaštitnikom od groma i nesreća. Njeno prisustvo u blizini kuće bilo je znak da je dom bezbedan, a narod joj je pridavao posebne, gotovo mistične osobine.
Komentari(0)