Dodajte 1 kap ove tečnosti u kantu sa vodom i prašina se neće pojavljivati nedeljama: Trik koji se koristi i u muzejima

Lepote Srbije

13:00

Aktuelno 0

Čišćenje kuće, a pogotovo brisanje prašine je dosadan ali obavezan posao, evo kako da ga olakšate sebi

Prašina
Shutterstock

Borba sa prašinom u kući je svojevrsna borba titana. Uzaludan posao koji nikome ne pada lako kada se uzme u obzir da rezultati tog mukotrpnog rada vrlo brzo postaju nevidljivi.

Verovatno ste do sada probali više načina da olakšate sebi ovaj sizifov posao, ali kamen se uporno skotrlja.

Međutim izgleda da je rešenje tu, ako je verovati čuvenom muzeju "Smitsonijan", koji to navodi na svom sajtu, tajni sastojak je glicerin! A možete da kupite u većini apoteka.

Možda vas zanima:

Možda vas zanima:

Možda vas zanima:

Naime, nije dovoljno samo očistiti prašinu, već i sprečiti da se ona neko vreme ne pojavi. Zato sve što treba da uradite jeste da pomešate 5 litara vode sa 3 kašike glicerina, umočite krpu u ovu mešavinu, i njome prebrišete podove, ogledala i nameštaj, piše 24sata.hr.

Takođe, glicerin je efikasan u uklanjanju mrlja od kafe ili čaja sa odeće. Na svežu fleku nanesete kombinaciju kuhinjske soli i glicerina (u odnosu 1:1), a čim mrlja izbledi, odeću operete na standardan način.

Krpicom sa malo glicerina, možete tretirati i pohabane delove kožne odeće ili nameštaja.

Takođe za detaljno čišćenje prozora pomešajte glicerin i etil akohol u odnosu 1:10, i time obrišite stakla.

Dakle, nema potrebe za očajavanjem, ovog puta kao superheroj u pomoć vam stiže glicerin.

rakija

Peče deda, pečem ja - pekli smo obadva: Podloženi kazani za rakiju širom Zapadne Srbije, Stefan je ovaj u Srba sveti zanat naučio od svog dede i sada i sam ume da napravi ljutu prepečenicu

Aktuelno

12:00

9 septembar, 2024

Jesen je ono doba godine kada se većina voća i povrća na seoskim imanjima širom Srbije uveliko obrala i prodala, a za vredne domaćine dolazi vreme odmora. Ipak, mnogi od njih i danas su verni srpskoj tradiciji, pa od viška voća prave nadaleko čuvenu domaću rakiju. Iako u Srbiji ima registrovano preko 1000 destilerija, tradicionalni način pečenja rakije živi po selima naše zemlje. U okolini grada na Moravi, uveliko su podloženi kazani iz kojih ističe čačanska prepečenica.

Komentari(0)

Loading