Srbi poludeli za gajenjem ovih životinja: Evo kakva je zarada, uloženo se brzo vraća
U poslednje vreme, uzgoj prepelica postaje sve popularniji izbor u poljoprivredi zbog svoje relativne jednostavnosti, brze reprodukcije i visoke konverzije hrane u jaja, piše pupoljak.rs.

Investicije u kaveze, opremu i početni inventar prepelica predstavljaju osnovne početne troškove. Uključujući i radnu snagu i troškove hrane, početna investicija može varirati, ali se često brzo amortizuje, jer držanje preplica brzo vraća uloženi novac.
Razmnožavanje i inkubacija
Prepelice se razmnožavaju brzo, a inkubacija jaja traje svega 17-18 dana. Ovo omogućava brzu reprodukciju i povećanje stada.
Produkcija jaja
Prepeličja jaja su manja od kokošijih, ali se traže zbog svoje hranljive vrednosti. Svaka prepelica može proizvesti oko 250 jaja godišnje, pa sami možete da prilagodite broj prepelica koje bi u početku držali.
Troškovi održavanja
Ishrana prepelica i održavanje higijene kaveza su osnovni troškovi. U poređenju s drugim pticama, prepelice zahtevaju manje prostora i manje hrane.
Prodaja mladih prepelica
Pored jaja, prodaja mladih prepelica, takođe, može doprineti dobiti. Neki uzgajivači nude i rasplodne parove ili gotove proizvode od prepeličjeg mesa.
Gde se mogu prodati jaja?
Direktna prodaja prepeličjih jaja lokalnim potrošačima može biti unosna opcija. Potražnja za ovim jajima raste zbog njihove hranljive vrednosti i specifičnog ukusa.
Uzgajivači prepelica mogu uspostaviti saradnju s restoranima i hotelima koji traže visokokvalitetna i estetski privlačna prepeličja jaja za svoje specijalitete. Ali morate imati u vidu da takvi kupci traže ujednačen kvalitet i dovoljne količine za redovnu isporuku.
Osim u restoranima, prodaja na lokalnim pijacama ili organizacija sopstvenih punktova za prodaju može omogućiti direktnu interakciju s potrošačima.
Digitalno prisustvo, odnosno onlajn prodaja omogućava uzgajivačima da prodaju prepeličja jaja putem interneta, pronalazeći kupce izvan lokalnog područja.
Prepeličja jaja su bogat izvor proteina, pružajući esencijalne aminokiseline koje podržavaju rast i obnovu ćelija u organizmu. Ova jaja sadrže visok nivo vitamina B kompleksa, posebno B12, što doprinosi održavanju zdravog nervnog sistema i formiranju crvenih krvnih zrnaca.
Prepeličja jaja su bogata vitaminom A, ključnim za očuvanje vida, zdravlje kože i jačanje imunološkog sistema. Visok sadržaj gvožđa i cinka u prepeličjim jajima čini ih korisnim za podršku optimalnom radu kardiovaskularnog sistema i jačanju imunološkog odgovora.
(Informer)

Jod je spas za voće i povrće, ali i cveće: Samo 1 kap je u stanju da spreči trulenje, pepelnicu i gljivične infekcije biljke
Baštovani znaju da je jod nezaobilazan u baštovanskoj sezoni koja tek nastupa - od proleća do kasne jeseni. Evo kako se koristi za određene biljke

Samo jedna kap ovog razblažena u flaši vode oporavlja muškatle preko noći: Listovi postaju tamno zeleni, a svetovi neverovatno bogati
Pravilna prihrana muškatla moguća je samo pomoću joda, ali obratite pažnju na način na koji se zalivaju ove biljke

Kada sadite cveće, zakopajte mrvicu ovoga na dno saksije: Za nekoliko dana bujaće kao lude
Sastojak od kojeg cveće raste kao ludo stavlja se na dno saksije prilikom sadnje.

U ponedeljak na dan čuda nikako ne smete raditi ovo: Slavimo svetog Vasilija Ostroškog, velikog čudotvorca!
U ponedeljak je veliki praznik, zato nikako ne smete da radite sledeće stvari.

BILJKE KOJE SRBI OBOŽAVAJU I UPORNO SADE: A nisu ni svesni da tako ruše zdravlje i donose negativnu energiju u kuću
O tome koje biljke se mogu držati u kući, a koje se ne smeju držati, otkrijte dalje u tekstu.
Komentari(0)