Ovaj posao uglavnom rade žene i mlade devojke, kojima je to dodatni izvor prihoda, ali s druge strane postoji i opcija punog radnog vremena

Potražnja za dadiljama porasla je još od pandemije koronavirusa kada roditelji nisu mogli decu da upisuju u vrtić i jaslice, već su zbog poslovnih obaveza bili prinuđeni na angažovanje dadilja po nekoliko sati dnevno.
Danas postoji veliki broj agencija koji nudi širok spektar usluga, a to podrazumeva čuvanja dece na 4 sata, 8 sati, nekoliko puta sedmično, ali i mesečno, zatim čuvanje deteta na nedelju dana zbog odsustva, čuvanje vikendom i praznikom i slično...
Ovaj posao uglavnom rade žene i mlade devojke, kojima je to dodatni izvor prihoda, ali s druge strane postoji i opcija punog radnog vremena.
"Pored čuvanja deteta na nekoliko sati postoji i opcija celodnevnog čuvanja, a to znači da dadilja živi sa vama u kući, ima svoju prostoriju, tokom celog dana je dostupna i na raspologanju porodici, a ima jedan slobodan dan. To što je raspoloživa porodici i detetu ne podrazumeva da 24 sata provodi vreme sa detetom, već da bude raspoloživa u okviru već njegovih postojećih aktivnosti, kao što je odlazak u vrtić, provođenje vremena sa roditeljima i slično.
Cena angažovanja dadilje 24 sata je 1.800 evra, a ukoliko dadilja sa vama odlazi i na putovanja, ta cena je i dosta viša. Svakako za ovu vrstu usluge je potrebno da se unapred napravi dogovor, gde mi proverimo kako je organizovan stambeni prostor, kakve su aktivnosti deteta i ritam same porodice, pa na osnovu toga pravimo dalje planove", rekla je radnica u jednoj bejbisiting agenciji za naš portal.
Takođe, najnoviji trend je unajmljivanje dadilja, patronažnih sestara, bebisiterki, ali ne tokom dana, nego da dežuraju tokom noći. Cena ove usluge varira u zavisnosti od toga da li je pruža agencija, da li je u pitanju samostalna patronažna sestra, ili je kao ispomoć šalju privatne zdravstvene ustanove.
Takođe, cena zavisi i od toga na koliko sati će ona biti angažovana. Večernje tarife nešto su više od dnevnih, pa za pet sati večernjeg čuvanja tarifa iznosi oko 15.000 dinara, a za noćno čuvanje bebe, odnosno za nekoga ko će biti budan tokom cele noći, cena ide i do 5.000 dinara po satu.
Osim toga, patronažne sestre koje su prešle u privatni sektor nude i brojne druge usluge, pa tri dolaska tokom kojih će novorođenče da okupaju, prepoviju, srede mu pupak i pomognu mami oko dojenja, naplaćuju i do 100 evra.
Dadilja treba da bude osoba od poverenja koja će poštovati privatnost porodice, a njena mesečna plata za osam sati, pet dana nedeljno (od ponedeljka do petka) u zavisnosti od zahteva roditelja i njenog iskustva se kreće između 55.000 – 90.000 za jedno dete.

DANAS SU LETNJI SVETI VRAČI: Pećka patrijaršija čuva fresku ovih svetitelja, a ovo su običaji
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju praznik Kozmu i Damjana - svete Vrače.

Kako da vam biljke ne uvenu dok ste na odmoru? Najefikasniji trikovi za zalivanje
Saznajte kako da zalivate biljke dok ste na odmoru bez muke! Najbolji trikovi i saveti za očuvanje biljaka svežim bez angažovanja komšija ili porodice

Pre ponoći ovu BILJKU obavezno morate da unesete u kuću! Sutra je PETROVDAN, strašan običaj se ne krši, inače...
Petrovdan je praznik za koji se vezuju razni radosni običaji, a jedan od najlepši je darivanje dece jabukama

OVO SU NAJBOLJA MESTA ZA PECANJE U SRBIJI: Važno je strpljenje, ali i pravi trenutak! (VIDEO)
Potrebna je samo dobra ribolovačka oprema, a mesta za pecanje u Srbiji ima dosta

Najlepša biljka na svetu može da opstane u Srbiji: Obožava sunce, nije previše zahtevna, a gaji se u visećim saksijama
Često se gaji u visećim saksijama ili korpama
Komentari(0)