Kazna za one koji ne očiste sneg do 50.000 RSD: Ni ledenice ne smeju da vise sa krova, ovo su cene lopata i kamene soli
Mnogi ne znaju da moraju da ispred svojih kuća ili zgrada očiste sneg, da ne bi bili kažnjeni.

Jutros se cela Srbija suočila sa snežnim smetovima, a bele pahulje ne prestaju da padaju, nagomilavajući se na već formiran sloj snežnog pokrivača. U takvim situacijama, u Beogradu, ali i ostalim gradovima širom naše zemlje, stanarima zgrada se nameće nova obaveza - čišćenje snega ispred ulaza i dvorišta stambenih objekata.
U takvim situacijama potrebno je da građani imaju odgovarajuću opremu, te da pored zimske garderobe i rukavica prvenstveno nabave lopate i so za posipanje po asfaltu i prilazima.
Lopata za sneg se na jednom srpskom sajtu, naravno i u prodavnici, može nabaviti za 750 dinara po komadu, a radi se naravno plastičnoj, nasađenoj na drvenu dršku. Ova lopata iako je najjeftinija ne znači da je najisplativija. Kvalitetnije su one napravljene od metala i mogu se pazariti za 1.000 dinara, ali im cena ide i do 3.300 dinara, dok se gurač za sneg, tj. lopata sa sve drške spojene na svojim krajevima može kupiti za 4.500 dinara.
Što se tiče kamene soli, nju se verovatno ne isplati kupovati u malim količinama, tako da bi svakoj stambenoj zgradi dobro došao džak, ili više njih, koji se najčešće prodaju u vrećama od po 25 kilograma. Njihova cena je 700 dinara, ponegde i više od toga, ali se uglavnom kreće oko te cifre. Naravno, neke firme je prodaju i za 1.000 dinara za istu meru.
Inače, stambena zajednica ima obavezu čišćenja snega i leda ispred zgrada, tj. trotoara, širine do pet metara. Nije, međutim, sneg za vreme zimskih dana jedini problem, već i ledenice koje vise iznad ulaza. Prema Odluci o komunalnom redu, obaveza stambene zajednice je da očisti ledenice. Za slučaj da s krova vise ledenice, predviđene su kazne od 5.000 do čak 100.000 dinara.
Odlukom o komunalnom redu obavezno je uklanjanje snega i leda s trotoara širine do pet metara koji se nalaze ispred zgrade ili parcele, za pravna i fizička lica koja koriste te nepokretnosti kao vlasnici, korisnici, zakupci ili neposredni držaoci. Oni koji prekrše odluku o komunalnom redu, rizikuju novčane kazne od 5.000 do 50.000 dinara.
Mondo/Kurir

Svetski magazin izdvojio 11 najboljih mesta za posetu u Srbiji: Raj su za oči i dušu, a ništa nije daleko!
Srbija je zemlja bogate istorije, netaknute prirode i živopisnih gradova

Počela je peta nedelja Vaskršnjeg posta - Gluvna: Tišina i molitva je sve ono što je važno tokom ovog vremena
Još dve nedelje su ostale do Vaskrsa, a vernici ove nedlje treba da utihnu, oslušnu sebe i sebi bliske ljude

Šta se seje i sadi u aprilu: Proleće je stiglo, vreme je za cveće!
Zvanično je stiglo proleće. Vreme je da se vratite baštovanstvu. Ovaj mesec u bašti možete da posejete: grašak, šargarepu, luk, salatu i praziluk. Rasadite blitvu, kupus, karfiol, kelerabu.

Koliko puta vernici treba da se pričeste tokom posta? Ovo je važno pravilo kojeg mnogi nisu svesni
Vaskršnji post se smatra najrigoroznijim, pa samim tim i najtežim. Olakšanje nastaje kada se vernik pričesti

PRAVILA PONAŠANJA U CRKVI: Šta predstavlja greh
Prema pisanju stranice manastira Jovanje, pravi smisao vaš odlazak u Crkvu imaće tek kada ispunite ovih 14 pravila.
Komentari(1)

Prvo: Koga je ko i koliko kaznila nadležna služba u bilo kojoj opštini i mestu u Srbiji? Drugo: Jel ovo reklama za lopate i kamenu so i pretnja visinama kazni?