Borba protiv bubašvaba ne mora da uključuje jake hemikalije i toksine.

Bubašvabe su štetočina sa kojom se mnoga domaćinstva bore, posebno nakon poplava, jer bubašvabe uglavnom traže vlagu.
Mnogi ljudi ne znaju da se najbolje sredstvo za uklanjanje bubašvaba već nalazi u vašim kućama.
Stručnjaci za kontrolu štetočina kažu da možete efikasno da se rešite bubašvaba koristeći prirodne lekove koje možda već imate u svom domu.
Takođe imajte na umu da je bolje sprečiti nego lečiti. Pogledajte savete kako da sprečite bubašvabe da uđu u vaš dom, a prenosi ih CityMagazine.
Šećer i boraks
Boraks je efikasan kod infestacija bubašvabama jer polako isušuje egzoskelet insekata, utiče na njihov probavni sistem i na kraju ih ubija. Pomešajte boraks i šećer u razmeri 3:1.
Ulje nane
Ulje nane je jedan od najefikasnijih proizvoda za kontrolu štetočina na tržištu, tako da nije iznenađenje da je efikasno i u kontroli infestacije bubašvaba. Ulje peperminta u spreju odbija bubašvabe na netoksičan način i bezbedan je za upotrebu u blizini dece. Pomešajte 15 kapi ulja od nane i tri decilitra vode i poprskajte smesom mesta na kojima ste primetili bubašvabe.
Limunov sok
Limun ima prirodna antipatogena svojstva koja odbijaju bubašvabe. Dodajte dve do tri kašike limunovog soka u nekoliko litara vode. Nakon što dobro promešate tečnost, umočite krpu u nju, iscedite je i obrišite problematična mesta.
Borna kiselina
Najbolji kućni lek za uklanjanje bubašvaba je borna kiselina. Borova mešavina se pravi tako što se pomeša sa jednakim količinama brašna i šećera i formiraju kuglice.
Kako se zauvek otarasiti bubašvaba?
Najbolji način da se zauvek rešite bubašvaba je da uklonite sve što ih privlači. Ovo zahteva nešto više od dobrog održavanja i čišćenja kuhinje.
Redovno praznite smeće ili ga držite zatvorenim. Bubašvabe nisu baš izbirljive u hrani, pa će pojesti bilo šta.
Ne ostavljajte posuđe u sudoperi. Bubašvabe uvek traže hranu i ovo im je jednako privlačno kao i hrana ostavljena na kuhinjskom pultu – držite hranu u zatvorenim posudama.
Ne ostavljajte nepojedenu hranu za kućne ljubimce u činijama.
Usisajte pod nakon svakog obroka. Ovo zahteva dosta truda, ali ako imate problem sa bubašvabama, dovoljne su mrvice sveže pojedenog ili kuvanog obroka da ih nahranite – baš kao i miševe.
Sprečite im pristup vodi. Sećate se onog sudopera punog vode? Sudopera pun vode, činije za vodu za kućne ljubimce… Sve su to izvori vode za žedne bubašvabe.

Do sada molili Boga da padne kiša, a sada samo klik na daljinski: Vlade iz Čačka na svom imanju več zasadio treću kulturu za ovu sezonu
Da nije sistema za navodnjavanje ništa od toga ne bi bilo

ČUVA SRCE I PLUĆA, KONTROLIŠE NIVO ŠEĆERA U KRVI: Kukuruzna svila ima bezbroj zdravstvenih koristi!
Kukuruzna svila, duga svilenkasta vlakna u obliku niti koja rastu na različitim delovima kukuruza, obično se bacaju kada nam je kukuruz na jelovniku.

Danas se slavi PREPODOBNI ATANASIJE ATONSKI: Smatra se osnivačem monaškog života na Svetoj Gori
Srpska pravoslavna crkva danas slavi Svetog Atanasija Atonskog. Izgradio je manastir Velika Lavra.

Danas slavimo Svetog Andreja Kritskog: Veruje se da njegova molitva čini čuda
Srpska pravoslavna crkva danas slavi i obeležava Svetog Andreja Kritskog.

Prošle godine šest a ove 86 korisnika, ovo je spas u vrelim letnjim danima za poljoprivrednike: Kanal za navodnjavanje Čačak - Parmenac sjajna stvar, očekuje se i proširenje
Kanal za navodnjavanje Čačak - Parmenac koji će biti spas za veliki broj građana je rekonstruisan prošle godine i to prvi put nakon skoro sedam decenija i predat je građanima na korišćenje. Dugačak je 5.5 kilometara i od velike koristi poljoprivrednicima koji imaju svoja imanja od Ljubić keja do Parmenca. Radove na daljoj rekonstrukciji kanala i jedne od crpnih stanica obišli su Goran Puzović, direktor JP Srbijavode i gradonačelnik Čačka Milun Todorović sa saradnicima.
Komentari(0)